Nasza kadra

. . : : N a s z a    k a d r a : : . .

Nasza kadra:

• zespół młodych, kreatywnych, zaangażowanych w pracę osób, posiadających wysokie kwalifikacje i umiejętności, które wykorzystywane są w codziennej pracy.

osoby z prawdziwym powołaniem, które chcą i potrafią pracować twórczo z dziećmi w wieku przedszkolnym. Rozwijają przez to wyobraźnię dzieci, wzbudzają ich zainteresowanie różnymi dziedzinami życia, zapewniając przy tym poczucie bezpieczeństwa i szanując indywidualność każdego dziecka. Praca z dziećmi nie opiera się na narzucaniu własnych rozwiązań, a jedynie wspomaganiu i wspieraniu dzieci w ich rozwoju.

• posiada świadomość tego, jaką rolę odgrywa wychowanie przedszkolne w dalszym rozwoju i edukacji dziecka. Pamiętamy jednak, że wiek przedszkolny, to przede wszystkim czas zabawy, dlatego wszystko co robimy opiera się właśnie na zabawie, pomimo, iż cel jest jak najbardziej poważny.

• swoją pracą powoduje uśmiech, który gości na twarzach naszych wychowanków, a czas spędzony w przedszkolu był czasem radości i inspiracji do działania także poza przedszkolem.

A oto kadra naszego przedszkola:

pani Wiola (mgr Wioletta Łukowska) Dyrektor Przedszkola

nauczyciel mianowany, ukończyła Kolegium Nauczycielskie w Bytomiu kierunek: wychowanie przedszkolne z muzyką oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach kierunek: pedagogika wczesnoszkolna.
Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi w Prywatnym Przedszkolu Nr 1 w Katowicach. Od września 2012 r. sprawuje w Przedszkolu funkcję Dyrektora.

pani Monika (mgr Monika Majda) – nauczyciel grupy młodszej - "Zajączki"
nauczyciel kontraktowy, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz oligofrenopedagogika.„Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas kilkuletniej pracy w Świetlicy Środowiskowej oraz odbywając praktyki w przedszkolu i w szkole podstawowej. Ponadto udział w licznych szkoleniach i warsztatach umożliwia mi zdobywanie i pogłębianie wiedzy i umiejętności pomocnych w pracy z dziećmi.Podczas codziennej pracy, staram się otaczać dzieci opieką, troską i zrozumieniem. Prowadząc zajęcia dobieram formy i metody pracy, w taki sposób, aby rozwijały zainteresowania, umiejętności oraz zdolności dzieci.Praca z dziećmi sprawia mi dużo radości i satysfakcji, dzięki czemu motywuje mnie do dalszego podnoszenia swoich kwaliikacji. ”

pani Marta (mgr Marta Kozioł) – nauczyciel grupy starszej - "Niedźwiadki"
nauczyciel mianowany, absolwentka Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną.„Moją życiową pasją jest muzyka – szczególnie gra na gitarze oraz na flecie. Uważam, że dzieci są bardzo twórcze i spontaniczne, dlatego przez zabawy muzyczne, przez śpiewanie piosenek otwierają się na innych – stają się wtedy odważniejsze i weselsze.Wiem, że praca z dziećmi wymaga cierpliwości, ogromnego serca i wiedzy, jest wielkim wyzwaniem, daje mi dużo satysfakcji każdego dnia i pozwala w głębi duszy pozostać jeszcze dzieckiem.”

pani Joasia (Joanna Knetki) podaje pyszne śniadanka, obiadki i podwieczorki

pani Jola - prowadzi zajęcia z języka angielskiego